Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Stredný Jadran - Dovolenka: Základné info

K významnejším letoviskám Talianska, ktoré sú situované pri pobreží Stredného Jadranu, sa radia (od severu k juhu): Rimini, Riccione, Cattolika, Pesaro, Fano, Ancona, Marcelli di Numana, San Benedetto del Tronto.

Letovisko Rimini je najznámejším a najrušnejším strediskom talianskeho Jadranu. Rezort je významným obchodným a kultúrnym centrom. Pláže sú piesčité, takmer 40km dlhé s pozvoľným vstupom do mora.

Riccione nadväzuje na najnavštevovanejšie talianske letoviská, akým je Rimini. Je určené pre tých dovolenkárov, ktorí majú radi rušnejšie prostredie. Pýchou rezortu je nádherná, niekoľko kilometrov dlhá, široká piesočnatá pláž.

Cattolika bola pôvodne malou rybárskou dedinkou ležiacou pri ústi rieky Tavollo. Má pláž z jemného piesku.

Elegantné kúpeľné mestečko Pesaro je rodiskom talianskeho skladateľa Rossini. Pláž je asi 5 km dlhá a na niektorých miestach až 100 metrov široká.

Letovisko Fano má malebné mestské centrum, v ktorom sa zachovalo mnoho cenných historických budov, nádherné námestie s fontánou. V rezorte sú dve pláže: Lido a Sassonia. Lido ponúka dovolenkárom pláž z jemného piesku, Sassonia pláž z jemného štrku.

Ancona leží pod horským reťazcom, ktorý postupne z Alpských vrcholov klesá k morským plážam. Provincia ponúka turistom rozmanité morské pobrežie, s piesčitými i kamenistými plážami.

Okolie letoviska Marcelli di Numana (Conerska riviéra) bolo vyhlásené za národný park. Pláže na Conerskej riviére sú prevažne piesčité.

San Benedetto del Tronto je najväčším a najznámejším strediskom Palmovej riviéry. Nachádza sa v zeleni paliem, oleandrov a píniových hájov. Pláž je asi 8km dlhá, jej časť je s voľným prístupom.