Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Talianska riviéra - Dovolenka: Základné info

Talianska riviéra sa nachádza v regióne Liguria. Táto časť Talianska sa považovala dlho za prázdninovú destináciu pre európsku elitu. Lákala ich dlhými, úzkymi pásmi pláži, rybárskymi dedinkami tiahnúcimi sa od Francúzska po Toskánsko.

Turistami je najviac obľúbené okolie Janova a Liguriánskych Álp. Nachádzajú sa tu prvotriedne reštaurácie s rybacími pokrmami. Liguria sa člení na provincie: Janov, Imperia, La Spezia, Savona

Región Liguria je hornatý, ležia na ňom Maritime Alpy a Ligurian Apennines. Člení sa na Riviéru Ponente - západná časť riviéry a Riviéru Levante. Riviéra Ponente sa tiahne od Ventimiglia po Janov.

Riviéra di Levante sa rozkladá vo východnej časti Ligurie. Siaha od Janova po La Spezia. Pre Riviéra di Levante sa často používa i výraz  “Le Cinque Terre” (Päť krajín).

Riviéra di Levante sa pýši malými zálivmi, ktoré lemujú skalné útesy, a viacerými malebnými prístavmi.

Levante začína hneď pri dedinke Nervi. To miesto je veľmi bohaté na tradície. Levante sa pýši prístavmi plnými jácht, kotviacimi v menších i vo väčších zálivoch. Kraj je plný olivových hájov, ktoré sú lemované pobrežnými promenádami.

Najznámejšie strediská na Riviére di levante sú:
Portofino, Rapallo, Comogli, Lerici, Cinque Terre.

Západná riviéra - Riviera di Ponente láka turistov farebnosťou okolitej krajiny a jej vôňou. Vyskytuje sa tu množstvo malých malebných prístavov i ďalších turistických zaujímavostí.

Riviéra di Ponente je známa i pod názvom Riviéra dei Fiori. Podnebie v tejto časti talianskej riviéry je veľmi mierne, v zime sa len zriedka vyskytujú mrazy.

Miestni obyvatelia sú oveľa otvorenejší voči turistom v porovnaní s obyvateľmi z východnej časti riviéry.

Blízko pri francúzskych hraniciach môžete navštíviť Villa Hanbury, v ktorej je viac než 6000 druhov okrasných rastlín v záhradách. V malebnom mestečku situovanom na kopci Dolceacqua sa nachádza zámok z 12. storočia a románsky kostol.

Najznámejšie strediská ne Riviére di Ponente sú: Bordighera, San Remo, Alássio, Savona, Janov, La Spezia.