Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Severný Jadran - Dovolenka: Základné info

K významnejším letoviskám Talianska, ktoré sú situované pri pobreží Severného Jadranu, sa radia (od severu k juhu): Grado, Bibione, Igea Marina, Lido di Jesolo, Lignano, Caorle, Porto Santa Margherita.

Grado obmývajú vlny triestského zálivu. Tento región bol ovlyvnený mnohými kultúrami – keltská, rímska, húnska, byzantská, franská, benátska, otomanská a habsburgovci. V okolí rezortu sa vyskytujú zálivy s jemným pieskom. Na mnohé sa preplavíte len pomocou člna.

Bibione je ideálnym miestom na strávenie dovolenky. Vyznačuje sa vynikajúcou klímou, vhodnou infraštruktúrou, plážami a ponukou najmodernejších kvalitných služieb. Poloha pláží a romantických lagún garantuje slnečné žiarenie od rána do večera.

Letovisko Igea Marina je známe kúpeľné mestečko, ležiace v tesnej blízkosti najznámejšieho letoviska jadranskej oblasti Rimini. Pre rezort sú charakteristické široké pláže s jemným pieskom a miernym sklonom do mora.

Lido di Jesolo patrí medzi najznámejšie a najviac vyhľadávané turistické letoviská Benátskeho zálivu. Mesto lemujú 15 km dlhé a  100 – 200 m široké, pozvoľne klesajúce piesčité pláže.                

Lignano sa rozprestiera na piesočnatom výbežku obklopenom lagúnou Di Marano. Miestna pláž je piesočnatá, 8 kilometrov dlhá, s výborným plážovým servisom.

Caorle parí medzi najkrajšie prístavy na jadranskom pobreží. V tomto ponímaní nie je mestečko výlučne turistickým centrom. Pozdĺž miestnej piesočnej pláže je niekoľko zátok. Východne sa od rezortu tiahne lagúna.

Porto Santa Margherita je najväčším prístavom Benátskej riviéry s veľkým množstvom lodí, ktoré je možné aj prenajať. Pre letovisko sú charakteristické udržiavané piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora.