Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Kalábria - Dovolenka: Základné info

Kalábria, ak nerátame región Sicília, je najjužnejšou časťou Talianska. Je to kraj prevažne hornatý. Priemyselné centrá sa tu takmer nenáchadzajú.

Tento región obmýva na západe Tyrhénske more a na juhu a východe more Iónske. Každé z týchto dvoch morí je trochu iné - Iónske s nádychom sfarbenia do tmavo zelena, Tyrhénske je zasa sýto modré.

V tesnej blízkosti mora sa po celej Kalábrii rozprestiera masív Apeniny, ktorý dosahuje výšku 2000 m.n.m. Okúzľujúcou odmenou pre každého návštevníka sú prekrásne scenérie s krásnymi výhľadmi na okolie.

Kalábriu si zamiluje ten, kto má rád hory v tesnej blízkosti mora, pláže, za ktorými nestojí hradba hotelových panelákov, ale len historické mestečká s typicky úzkymi talianskymi uličkami a pulzujúcim stredomorským životom.

V tomto regióne dovoľuje počasie namerať najvyššie priemerné teploty v lete i v zime. Dá sa povedať, že v Kalábrii poznajú len dve ročné obdobia, teplé a menej teplé.

To teplejšie začína v apríli a končí v októbri, kde teplota vzduchu v júli a v auguste niekedy dosahuje až 38°C.

K významnejším letoviskám talianskeho regiónu Kalábrie sa radí: Scalea, Santa Maria del Cedro, Grisolia Lido, Diamante – Cirella, Cosenza, Paola, Briatico, Tropea, Catanzaro, Capo Vaticano, Sibaris Marine, Selia Marina, Cropani Marina, Montepaone Lido, Nicotera Marina.

Scalea patrí medzi najväčšie a najstaršie turistické strediská v regióne Kalábria – v oblasti Riviera dei Cedri. Pre dovolenkárov sú určené piesčité pláže.

Santa Maria del Cedro a Grisolia Lido sú dve na seba naväzujúce letoviská. Pre rezort Grisolia Lido je charakteristická pekná piesčitá pláž s pozvoľným klesaním do mora. K dispozícii sú lehátka a slečníky.

Na Cedrovej riviére sú situované dve strediská - Diamante a Cirella. Pláže sú piesčité a štrkové s relatívne pozvoľným vstupom do mora. Obklopené sú skalami sopečného pôvodu.

Paola leží v rokline a na horskom svahu. V rezorte je nádherná pláž z tmavého piesku s pozvoľným klesaním do mora.

Severne od mesta Tropea sa nachádza nádherná rekreačná oblasť Briatico. Pláže v okolí sú piesčité i štrkové. Potápači tu majú vynikajúce podmienky.

Rezort Tropea sa nachádza vo vzdialenosti 20 km od severného pobrežia Sicílie. Je z neho nádherný výhľad na neďaleký ostrov Stromboli. Pobrežie v okolí je značne členité. Pri skalnatých útesoch sa vyskytujú piesčité i okruhliakové pláže.

Capo Vaticano uchváti dovolenkárov veľmi členitým pobrežím, ktoré je obklopené rozmanitou zeleňou. Skaly padajúce do mora sa striedajú so zátokami s piesčitými plážami a krištáľovou vodou. Sú tu vynikajúce podmienky pre potápačov.

V súčasnosti je Sibaris marine moderné letovisko, ktorého pláže obmýva Iónske more.

Pobrežie pri letovisku Selia Marina je plytké. Nádherné pláže vábia dovolenkárov jemným pieskom.

Letovisko Montepaone Lido obmýva krištáľovo čisté more. Z opačnej strany ho chráni pohorie. Pobrežie je lemované nádhernými piesčitými plážami.