Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Južný Jadran – Apulia/Gargano - Dovolenka: Základné info

K významnejším letoviskám Talianska, ktoré sú situované pri Južnom Jadrane (Gargano), sa radia (od severu k juhu): Isola Varano, Lido del Sole, Peschici, Vieste, Villanova di Ostuni, Marina di Mancaversa.

Rekreačná oblasť Isola Varano je tvorená úzkym pásom pevniny, ktorú z jednej strany obmýva more a z druhej strany vody sladkovodného jazera. Miestna pláž je piesočná s pozvoľným vstupom do mora

Lido del Sole je obklopené typickou stredomorskou vegetáciou, vápencovými útesmi a morskými zálivmi, ktoré pripomínajú tie najkrajšie kúty Dalmácie. Miestna pláž je piesčitá.

Pre letovisko Peschici je charakteristické nádherné historické mestské jadro. Starobylá časť mesta bola postavená na skalnatom brale. Pláže sú s pozvoľným vstupom do mora, lemujú ich skalnaté útesy.

Pôvodne bolo Vieste rybárske a poľnohospodárske mestečko. Dominantou rezortu je miestny prístav s majákom, ktorý je postavený na protiľahlom skalnatom útese. V blízkom okolí sa nachádzajú skalnaté úseky, ktoré sú vhodné na potápanie.

Pre pobrežie strediska Villanova di Ostuni sú charakteristické skalné výbežky do mora, ktoré vytvárajú početné zátoky. Miestna pláž je pomerne široká, piesčitá s prerušovanými skalnatými úsekmi.

Marina di Mancaversa je menšie, moderné letovisko. Pobrežie tejto oblasti je skalnaté. Miestami sa vyskytujú malé pláže s piesčitým povrchom.