Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Janov - Turistické zaujímavosti

  • Zájazdy
  • Ubytovanie
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Stredoveká časť mesta ukrýva mnoho pokladov. Medzi najvýznamnejšie patrí Porta Soprana. Je to kamenná vstupná brána do mesta.

Kostol Sant’Agostino leží vedľa Múzea Museo dell’Architettura e Scultura Ligure. Odporúčame navštíviť nádherný kostol San Donato, kostol Santa Maria di Castello z 12. storočia a gotickú katedrálu San Lorenzo.

Mimo stredovekého obvodu je pre turistov zaujímavá cesta Via Garibaldi, na ktorej si stavali najbohatší ľudia svoje paláce.

Nádherná je i prechádzka k palácom Podesta a Palazzo Bianco, v ktorom je Galéria umenia. Vystavujú tam obrazy Van Dycka a Rubensa. Palác Palazzo Rosso je nádherne dekorovaný. Ukrýva diela od Ticiana, Caravaggia a Dürera.

Acquario (Aquarium) prezentuje podmorský svet. Je v ňom 1000 živočíšnych druhov, ktoré sú začlenené do 50 rozsiahlych vodných tankov. Svojho druhu je najväčší v Európe.

Prehliadku turistických zaujímavostí odporúčame začať na námestí Piazza de Ferrari, na ktorej je divadlo Teatro Carlo Felice a palác Palazzo Ducale. Katedrála San Lorenzo je obložená bielym a čiernym mramorom. Jej výstava trvala od 12. storočia do 16. storočia. Uchováva zaujímavé artefakty.

Odporúčame i návštevu Červeného a Bieleho Paláca na ulici Garibaldi, ďalej palácov Palazzo Rosso a Palazzo Bianco. Obidva sú vyzdobené známymi talianskymi, holandskými a španielskymi maliarmi. Janov je rodiskom slávneho huslistu Paganiniho. Jedny jeho husle sú uchované v Palazzo Doria Tursi.

Medzi najvyhľadávanejšie múzea patria Galleria Nazionale di Palazzo Spinola, Galleria di Palazzo Reale, a Museo d'Arte, ktoré sa pýši najväčšou Európskou orientálnou kolekciou.

V múzeu Museo Nazionale dell'Antardide sa naučíte všetko o Antarktíde. Je tu i námorné múzeum - Padiglione del Mare e della Navigazione. Pre deti je učené detské múzeum La Città dei Bambini.

Pre milovníkov opery je určené Teatro Carlo Felice. Vychýrená je Janovská kuchyňa.